Træningstider for efteråret 2021

Her kan du se træningstiderne, for de enkelte hold. Gældende fra 1. august 2021.


 
Årgang Række Antal Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Trænere
2017/2016 U5/U6 (mix) 3-mands     17.00 - 17.45   Steffen Søgaard
2015 U7 (mix) 3-mands     17.00 - 17.45   Jonas Malthe Pedersen, Kasper Hauge Nielsen
2014 U8 (mix) 3-mands     17.00 - 18.00   Tine Dahl, Kasper Hansen Jessen
2013 U9 (mix) 5-mands 17.30 - 19.00   17.30 - 19.00   Jørgen Rasmussen, Lars Damgaard Kaadt, 
Peter Mølgaard Sørensen
2012 U10 (mix) 5-mands 17.30 - 19.00   17.30 - 19.00   Kristian Krogsgaard Jessen
2011 U11 (drenge) 8-mands 17.30 - 19.00*     17.30 - 19.00 Lars Gjesager
2010 U12 (drenge) 8-mands 17.30 - 19.00*     17.30 - 19.00 Henrik Svanstrøm Luxhøi, Rasmus Lund,
Per Nybroe Møller, Jesper Flammild Greis
2010 U12 (piger) 8-mands 17.00 - 18.15   17.00 - 18.15*   Christian Bonde, Bo Madsen
2009 U13 (drenge) 8-mands 17.00 - 18.30   17.00 - 18.30*   Frank Laursen, Henrik Lund
2008 U14 (drenge) 11-mands 17.15 - 19.00* 17.15 - 19.00*   17.15 - 19.00 Peter Jakobsen, Tom Andersen
2008 U14 (piger) 11-mands   16.30 - 18.00   16.30 - 18.00* Tine Jensen, Morten Junker
2007 U15 (drenge) 11-mands 17.45 - 19.15*   17.45 - 19.15   Flemming Ø. Hansen, Alan Møller
2006/2007 U15/U16 (piger) 11-mands   16.30 - 18.00   16.30 - 18.00* Tine Jensen, Morten Junker
Dame Serie C2   7-mands 18.00 - 19.00       Mette Balsgaard Nielsen
Herre Serie 2   11-mands   19.00 - 20.30   19.00 - 20.30 Kurt Fritsen, Henrik Brøndum
Herre Serie 5   11-mands   19.00 - 20.30   19.00 - 20.30 Poul Johansen
 
* = Der trænes i Egtved.
¤ = Der trænes kun i ulige uger


Oversigten vil løbende blive holdt opdateret, hvis der tilkommer nye oplysninger. 

Opstartsdato vil bliver informeret ud på de enkelte holds Facebookgrupper. Se flere informationer under "Holdoversigt"



 

Træningstider for foråret 2018


Her kan du se træningstider for foråret 2018.

Årgang Række Antal Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Opstart Trænere
2012-2015 U6-U5-U4-U3 (mix) 3-mands     16.45-17.30     11.04.2018 Klaus Østergaard
2012 U6 (mix) 3-mands     16.45-17.45       Violetta Karoline Jessen
2011 U7 (mix) 3-mands     16.45-17.45       Per Nybroe Møller og Jesper Flammild Greis
2010 U8 5-mands 16.45-18.15   16.45-18.15     04.04.2018 Kristian K. Jensen og Henrik S. Luxhøi
2009 U9 5-mands 17.00-18.00   17.00-18.00       Flemming H. Mortensen
2008 U10 (drenge) 5-mands   16.45-18.15   16.45-18.15     Peter Jacobsen
2008 U10 (piger 5-mands   17.00-18.15   17.00-18.15     Tine Jensen
2007 U11 (drenge) 5-mands 16.45-18.00   16.45-18.00       Flemming Langkjær
2006 U12 (drenge) 8-mands 16.00-17.30   16.30-18.00       Christian Bonde
2005/2006 U13 (piger) 8-mands 17.30-18.30   17.00-18.30*       Christian Bonde, Anitta Juul, Line Sandbirk, Jeppe Sørensen
2005 U13 (drenge) 8-mands   16.30-18.00*         Jørgen Schelde, Søren Andersen,
Henrik Bræmer, Niels Erik H. Pedersen
2003 U15 (piger) 8-mands   17.00-18.30   17.00-18.30     Morten Junker, Betina Eising, Niels Ebsen
2003 U15 (drenge) 11-mands   18.00-19.30*   18.00-19.30   12.04.2018 Ib Pabst, Bjarne Bredtoft, Rasmus Lund, 
Søren Sejer Andersen, Troels Lippert
Herre Serie 2    11-mands             Allan Worsøe
Dame Serie 2   11-mands       19.00-20.30     Lars Bo Andersen
Herre Serie 5   11-mands   19.00-20.30**   19.00-20.30**     Poul Johansen
Årgang Række Antal Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Opstart Trænere
2012 U6 (mix) 3-mands 16.45-17.45 Violetta Karoline Jessen
2011 U7 (mix) 3-mands 16.45-17.45 Per Nybroe Møller og Jesper Flammild Greis
2010 U8 5-mands 16.45-18.15 16.45-18.15 04.04.2018 Kristian K. Jensen og Henrik S. Luxhøi
2009 U9 5-mands 17.00-18.00 17.00-18.00 Flemming H. Mortensen
2008 U10 (drenge) 5-mands 16.45-18.15 16.45-18.15 Peter Jacobsen
2008 U10 (piger 5-mands 17.00-18.15 17.00-18.15 Tine Jensen
2007 U11 (drenge) 5-mands 16.45-18.00 16.45-18.00 Flemming Langkjær
2006 U12 (drenge) 8-mands 16.00-17.30 16.30-18.00     Christian Bonde
2005/2006 U13 (piger) 8-mands 17.30-18.30   17.00-18.30*       Christian Bonde, Anitta Juul, Line Sandbirk, Jeppe Sørensen
2005 U13 (drenge) 8-mands 16.30-18.00*     Jørgen Schelde, Søren Andersen,
Henrik Bræmer, Niels Erik H. Pedersen
2003 U15 (piger) 8-mands   17.00-18.30 17.00-18.30   Morten Junker, Betina Eising, Niels Ebsen
2003 U15 (drenge) 11-mands   18.00-19.30* 18.00-19.30 12.04.2018 Ib Pabst, Bjarne Bredtoft, Rasmus Lund, 
Søren Sejer Andersen, Troels Lippert
Herre Serie 2  11-mands     Allan Worsøe
Dame Serie 2 11-mands   19.00-20.30 Lars Bo Andersen
Herre Serie 5 11-mands 19.00-20.30** 19.00-20.30** Poul Johansen
                   

Oversigten vil løbende blive holdt opdateret, hvis der tilkommer nye oplysninger. 

* = der trænes i Egtved
** = der trænes både i Egtved og Ammitsbøl
Ammitsbøl SG&I