Seneste nyt


Gymnastikopvisning i Brunmosehallen 17-03-2019
​Gymnastikopvisning i Brunmosehallen

Søndag den 24. marts 2019 kl. 14:00

​(dørene åbner kl. 13:15)
 

Programmet er som følger (cirka tidspunkter):

Kl. 14:00  Indmarch og velkomst

Kl. 14:15  Gæstehold: DGI Sydøstjylland Junior Syd

Kl. 14:45  Krudtuglerne 
 
               Rytmepigerne 
              
​               Spilopperne 

Kl. 15:15  Qvindeholdet 
              
​               Tumleungerne – Forældre/barn 

Kl. 15:35  Gæstehold: Firehøje Sjipning 

Kl. 15:45  Luftens Helte 0.-2. klasse 
              
               Spring Mix 3. klasse og op

Kl. 16:25  Tak til instruktører, herefter udmarch 

Kl. 16:45  Tak for i dag 
 

Indgang:

40 kr. for voksne
Børn under 13 år er gratis
Kontant eller mobilepay

 
Vi glæder os til en forrygende eftermiddag i gymnastikkens tegn!
 
Vintertræning 2018 / 2019 23-10-2018
Prøv vores nye vintertræning.

Vi vil gerne give dig muligheden for at holde dig i god form gennem vinteren i godt selskab med andre. Kom og være med til at komme i form samtidig med, at vi har det sjovt med hinanden. 
Der er fokus på Balance, koordination, styrke og kondition. 

Træningen er for alle – særlig god for dig, der sidder meget på arbejde og ikke når ud på grund af vejret. Og ikke mindst dig, der vil have mest muligt ud af vinterferierne. 

Holdet er for voksne/familier – så du kan tage dine børn med, hvis de er over 10 år.

Holdet oprettes hvis der er mindst 12 deltagere. 
Velkomstfolder 02-09-2018
Så er velkomstfolderen inkl VIGTIGE datoer til gymnaster samt forældre tilgængelig under menu'en Velkomstfolder, eller klik HER
Hold og træningstider sæson 2018/2019 05-07-2018
MANDAG

Spilopperne - årgang 2014/2015 v/Helene, Louise, Lærke og Mia:
Kl. 16.30-17.30 i Minihallen

Krudtuglerne - årgang 2013 v/Signe, Catrine, Lærke og Anne Sofie:
Kl. 17.30-18.30 i Minihallen

Luftens Helte - 0.-1.-2. klasse mix v/Tenna, Kim, Jesper, Naja og Hjalte:
Kl. 16.45-18.00 i Brunmosehallen

Spring Mix - 3. klasse og op v/Pernille, Hanne, Kim, Jacob og Kirsten:
Kl. 18.00-19.30 i Brunmosehallen


TIRSDAG

Qvindeholdet v/Annette og Lene:
Kl. 19.00-20.30 i Brunmosehallen


ONSDAG

Stjerneholdet (Autisme-hold) v/Niels og Mettemia:
Kl. 16.15-17.15 i Minihallen

Tumleungerne (Forældre/barn) v/Helle:
Kl. 17.15-18.00 i Minihallen

Rytmisk gymnastik og dans - 4. klasse og op v/Rebekka og Stine:
Kl. 18.00-19.30 i Minihallen


TORSDAG

Karleholdet v/Niels og Dan:
Kl. 19.00-20.30 i Brunmosehallen

NYHED
​Vintertræning v/Andrea:

​Kl. 19.00-20.00 i Minihallen


Vel mødt til den nye sæson!
 
Ammitsbøl SG&I